Краб камчатський МІКС (роза+фаланга) в/м

Paralithodes camtschaticus

  • Виробник: Seafoods company
  • Код: лс03132
  • Наявність: Нема в наявності
  • 1650.00 грн
Короткий опис

Камчатський краб – натуральний делікатесний продукт, який цінується в усьому світі. З клішень цього виду краба видобувається дуже смачне м'ясо, яке гідно оцінить кожен гурман. Крім того, воно ще й надзвичайно корисно для людини за рахунок високого вмісту корисних речовин. Радимо купити клешні камчатського краба, щоб порадувати себе та своїх близьких.

Для того, щоб зберегти камчатського краба свіжим, м'ясо заморожують відразу після оброблення. Ви можете купити мікс м'яса камчатського краба в інтернет-магазині «Рибка» з доставкою та за низькими цінами.

Опис

Незважаючи на свою назву, камчатський краб (лат. Paralithodes camtschaticus) насправді належить до виду раків-самітників, родини крабоїди (Lithodidae). Як можна здогадатися, свою назву дана родина отримала за зовнішню схожість з крабами.

Головна їхня відмінність – наявність скороченої (зменшеної) п'ятої пари ходильних ніг, на відміну від справжніх крабів, у яких їх всього чотири. П'ятою парою ніг камчатський краб чистить зябра.

В Японії цього краба прозвали королівським. Він дійсно дуже красивий та відноситься до числа найбільших серед собі подібних. У дорослому віці камчатський краб має ширину головогрудей в 25 см, а розмах ніг 1,5 метра. Прийнято ловити крабів, які встигли вирости до 15 см ширини панцира. Самці важать близько 7,5 кг, самки – 4,3 кг. Самці та самки також розрізняються візуально: перші мають більш трикутну форму тіла, другі – округлу. Також у самок спостерігається асиметричне черевце.

На панцирі у камчатського краба знаходяться великі гострі шипи в кількості трьох пар. Частина панцира називається карапаксом – це суцільний щиток, який відмінно захищає ніжне тіло багатьох ракоподібних. Забарвлення ніг і тіла – червоно-коричневе зверху та жовтувато-біле знизу, а з боків можна побачити фіолетові плями.

Права клешня королівського краба створена, щоб ламати тверді мушлі та панцирі, доставити з них м'ясо, та чавити морських їжаків, а ліва – щоб розрізати м'яку здобич та їсти. Харчується цей хижак різними морськими істотами, що живуть на дні. В їх число входять молюски, морські їжаки та зірки, черв'яки, рачки, планктон, а також дрібна риба.

У воді цей краб віддає перевагу життю на мулистому або піщаному дні, зустріти його можна на глибині від 5 до 250 метрів. При цьому він постійно переміщається, рухаючись строго визначеним маршрутом. Взимку краб ховається глибше, на 200-270 метрів, а навесні піднімається у верхній теплий шар води, і переміщається на мілководдя, щоб провести процес розмноження. Один раз в рік відбувається процес линяння: дорослий краб вирощує новий, м'який панцир, та скидає старий. При цьому молодняк в перший рік життя може змінювати «шкуру» до 12 разів, а з часом кількість линянь скорочується. Цей довгожитель живе близько 15-20 років.

Основними місцями проживання камчатського (королівського) краба були Далекосхідний регіон, північні райони морів, які його омивають (Берингове, Охотське та Японське моря), Брістольська затока, західна частина Тихого океану, біля Сахаліну та Курильських островів. А як випливає з назви, найбільша його популяція живе на Камчатці.

Вперше ловом цього раку почали займатися в Японії, в 70-і роки XIX століття, на рівні приватних рибалок, які тут же на березі варили м'ясо. Років через 20 його спробували почати консервувати з метою збереження продукту. Масовий вилов і виробництво консервів з краба активно велося в СРСР і в Японії, в різний час «пальму першості» тримала то одна, то інша сторона. Спочатку консерви з крабів в СРСР не були популярні, тому що ніхто не розумів, що це таке, і просто боявся їх купувати. Тоді-то, в 30-і роки ХХ століття, і був придуманий відомий, як сказали був зараз, рекламний плакат зі слоганом «Всем попробовать пора бы, как вкусны и нежны крабы». Популярність цього морепродукту стала підвищуватися, і в підсумку в кінці 60-х через великий обсяг промислу його кількість різко скоротилася, а разом з цим впали і продажі. Камчатський краб став рідкісним делікатесом.

Ще до цього, в 30-і роки, щоб збільшити популяцію ракоподібного, почалися спроби переселити його в Баренцове море, але тільки в 60-е це увінчалося успіхом. В кінці 70-х камчатський краб з'явився біля берегів Норвегії, почав там активно розмножуватися та поїдати в необмеженій кількості дрібну місцеву рибу та молюсків. Це призвело до зростання його популяції (і скорочення кількості інших мешканців місцевих вод), а також до того, що в 2000-і в Норвегії його почали виловлювати в промислових масштабах. У норвезькому місті Кіркенес тепер навіть влаштовують крабове сафарі з подальшими частуваннями стравами з м'яса тварини. Основний час вилову камчатського краба випадає на період з жовтня по квітень.

Для приготування різних смачних страв використовується ніжне, трохи солодкувате м'ясо краба, яке знаходиться в його клешнях, ногах та в черевці, там, де ноги з'єднані з карапаксом. Крім того, в їжу вживається ікра краба. Найчастіше можна побачити у продажу клешні та ноги. Для кулінарії камчатський краб – один з кращих видів, оскільки він легко чиститься.

Найчастіше м'ясо краба відварюють у підсоленій воді близько 15-20 хвилин, після чого його можна або відразу додавати в різні страви, або заморожувати на майбутнє. З ним можна готувати салати, супи, суші, роли, пасту, фарширувати ним курку. Також це чудова закуска, яка будь-який стіл відразу зробить святковим. Якщо хочете здивувати близьких і друзів, приготуйте брускети зі злегка обсмаженим на вершковому маслі м'ясом краба в поєднанні з помідорами, крабові котлетки (так звані крабкейкі), запечені в панірувальних сухарях, або томатний суп гаспачо з крабом і гуакомоле. Клешні камчатського краба можна приготувати на пару, запекти в духовці з соєвим соусом і білим вином, замаринувати і посмажити на грилі, попередньо розрізавши на половинки. Ця страва стане відмінним доповненням до пива або вина. З м'ясом краба відмінно поєднуються різноманітні соуси.

-----------------------------------------

Як вибрати м'ясо краба

Найбільше крабового м'яса знаходиться у фалангах кінцівок.

Перша фаланга найбільша частина за змістом м'яса. Тут вихід чистої м'якоті становить від 55 до 70% від загальної ваги морського мешканця.

Друга фаланга також досить м'ясиста, але коротша, а значить і м'яса там менше. Коліно - поєднує першу і другу фаланги. Ця частина хоч і скромна за розміром, але також є оригінальною закускою, особливо якщо відварити в солоній воді з додаванням ароматних спецій. Спробуйте в якості пивного снека і здивуєтеся, наскільки цікавіший смак, ніж у банальних креветок.

Бойовий кулак - головна і найбільш значна частина кінцівки краба. Ним краби користуються під час пошуку їжі, та й для виживання без такої зброї не обійтися.

Саме тому в клешнях м'якоть найбільш щільна за консистенцією. Це й не дивно, адже насичення протеїнами тут просто зашкалює.

Небойовий кулак використовується рідше, тому і м'ясо тут не таке пружне. Якщо зупинитеся на цій частині делікатесу, відчуєте ніжну текстуру і соковитість.

Роза – таку романтичну назву отримала найвишуканіша частина крабового філе. Якщо говорити доступною мовою, то роза - це місце з'єднання кінцівок і тулуба, своєрідне плече краба. Тут найбільш м'яке м'ясо кремової консистенції. Відтінок коливається від білого до світло-бежевого з тонкими прожилками.

Крабовий мікс - суміш різних частин філе краба. Таке поєднання різноманітних за структурою шматочків знадобиться для салату, лазаньї або різотто.

-----------------------------------------

Купити мікс м'яса камчатського краба з доставкою. Магазин морепродуктів «Рибка».

У нас тільки свіжі морепродукти! Купити морепродукти в магазині «Рибка».

Харчова цінність і хім. склад

Вважається, що найцінніше м'ясо камчатського краба міститься саме в його клешнях. Воно багате на корисні для людського організму білки, вітаміни, амінокислоти, поліненасичені жирні кислоти Омега-3, макро- та мікроелементи, при цьому містить мало калорій та жиру, що робить його дієтичним продуктом. До складу м'яса краба входять вітаміни A, В, С, Е та PP, такі корисні речовини, як йод, залізо, калій, кальцій, магній, мідь, натрій, селен, сірка, фосфор і цинк.

Страви з камчатського краба рекомендується вживати в їжу тим, у кого є проблеми із зором, серцево-судинною та ендокринною системами, недокрів'ям. Його м'ясо покращує травлення, знижує рівень холестерину в крові, сприяє уповільненню процесів старіння, працює як афродизіак, допомагає організму боротися зі стресами та депресією, і навіть покращує настрій. Однак також важливо не зловживати цим продуктом.

У 100 грамах продукту:

Калорійність - 84 кКал

Білки - 18,3 г

Жири - 0,6 г

Вуглеводи - 0 г

Зола - 1,8 г

Вода - 79,6 г

Вітаміни:

Вітамін А - 0,03 мг

Вітамін В1 - 0,05 мг

Вітамін В2 - 0,08 мг

Вітамін В3 - 2,5 мг

Вітамін В5 - 0,6 мг

Вітамін В6 - 0,35 мг

Вітамін В9 - 0,02 мг

Вітамін В12 - 0,001 мг

Вітамін С - 1 мг

Вітамін Е - 1,5 мг

Вітамін РР - 3 мг

Макро- і мікроелементи:

Калій (К) - 310 мг

Кальцій (Са) - 100 мг

Магній (Mg) - 50 мг

Натрій (Na) - 250 мг

Сірка (S) - 182 мг

Фосфор (P) - 260 мг

Залізо (Fe) - 4,3 мг

Группа атрибутов
Стан продукту Вареноморожений
Написати відгук
Зверніть увагу: HTML не перекладено!
    Поганий           Хороший
Захисний код

Теги: краб королівський краб краб камчатський сніжний краб

Рецепти
Краб камчатський МІКС (роза+фаланга) в/м вибрати і придбати за адекватною ціною в інтернет каталозі риби Ribka зі своєчасною доставкою по Києву та Київській області. Зателефонуйте продавцеві в рибний інтернет магазин Ribka і ми привеземо в Кропивницький, Суми, Дніпропетровськ та інші міста. Ікра, Краби, Консерви або інший аналог доступних продуктів від виробника Seafoods company зручно вибрати і придбати з багатого вибору продуктів. Спеціальна пропозиція, купити Краб камчатський МІКС (роза+фаланга) в/м на сайті ribka.ua або за номером (044) 332 91 90.
Товару немає в наявності. Введіть Ваш email і ми надішлемо повідомлення, коли товар буде в наявності.